תיאור

יפים ברונפמן מנגן בטהובן ושופן – רסיטל מיוחד

לרגל חגיגות ה-85 לפילהרמונית, יבצע יפים ברונפמן, אמן הבית של התזמורת, רסיטל מיוחד מיצירות בטהובן ושופן.

זוהי הזדמנות נפלאה ליהנות מהפרשנות המוזיקלית המעמיקה ומהווירטואוזיות המסחררת של ברונפמן.

  • בטהובן: סונטה מס׳ 11 ב-סי במול מג׳ור, אופ׳ 22
  • בטהובן: סונטה מס׳ 23 ב-פה מינור, אופ׳ 57 (“אפאסיונטה”)
  • שופן: נוקטורן ב-רה במול מג׳ור, אופ׳ 27 מס׳ 2
  • שופן: סונטה מס׳ 3 ב-סי מינור, אופ׳ 58

יפים ברונפמן יהיה העונה אמן הבית של התזמורת. בסוף העונה הוא ינגן את הקונצ'רטו השלישי של רחמנינוב ואת הקונצ'רטו השני של ברטוק. מלבד הופעותיו כסולן הוא יבצע את החמישיות לפסנתר מאת שוסטקוביץ' ושומאן עם חברי התזמורת בסידרה הקאמרית, יופיע ברסיטל של סונטות מאת בטהובן ושופן וברסיטל נוסף של יצירות לשני פסנתרים מאת מוצרט, שוברט ורחמנינוב עם להב שני.

יפים ברונפמן נחשב לאחד הפסנתרנים המבוקשים ביותר המופיעים כיום על במות העולם בפסטיבלים, כסולן עם תזמורות ומנצחים חשובים ובסדרות של רסיטלים.

הוא מופיע בקביעות כסולן עם התזמורות הפילהרמוניות של וינה, ניו יורק ולוס אנג'לס, עם תזמורות מרינסקי, קליבלנד ופילדלפיה, התזמורות הסימפוניות של בוסטון, מונטראול, טורונטו, סן פרנציסקו וסיאטל וכן עם הפילהרמונית הישראלית בארץ ובחו"ל. הוא הופיע תחת שרביטם של מנצחים ידועי-שם, בהם דניאל בארנבוים, הרברט בלומשטדט, סמיון ביצ'קוב, ריקרדו שאיי, כריסטוף פון דוהנני, זובין מהטה, ריקרדו מוטי, גוסטבו דודמל, ולרי גרגייב, אלן גילברט, ולדימיר יורובסקי, יניק נזה-סגן, סר סיימון ראטל ואסה-פקה סאלונן.

כנגן נלהב של מוזיקה קאמרית הופיע עם מרתה ארגריץ', אן-סופי מוטר, לין הארל, פנחס צוקרמן ורבים אחרים. הוא משתתף דרך קבע בפסטיבלי הקיץ היוקרתיים באירופה ובארה"ב. כמו כן הופיע באינספור רסיטלים באולמות החשובים בצפון אמריקה, באירופה ובמזרח הרחוק.

ב-1991 זכה יפים ברונפמן בפרס אייוורי פישר היוקרתי, וב-2010 העניקה לו אוניברסיטת נורת'ווסטרן את פרס ג'ין גימבל ליין לפסנתרנים. הקלטותיו הרבות זיכוהו בשלוש מועמדויות לפרס גראמי וב-1997 זכה בפרס גראמי עבור הקלטת שלושת הקונצ'רטי לפסנתר מאת ברטוק עם הפילהרמונית של לוס אנג'לס תחת שרביטו של אסה-פקה סאלונן. יפים ברונפמן, שנולד ב-1958 בטשקנט, עלה לישראל עם משפחתו ב-1973. ב-2015 העניק לו בית הספר למוזיקה מנהטן תואר דוקטור לשם כבוד.

וידאו ותמונה

שתף